Як вибрати газову колонку

8-24-2020
Як вибрати газову колонку? - стаття в інтернет-магазині TermoUnion

 

Як це не дивно, але сьогодні одним з найважливіших і обов’язкових критеріїв зручності в сучасних квартирах і будинках стало наявність гарячої води. Але в багатьох населених пунктах в силу різних причин немає централізованого опалення. Тому в цей огляд здесь присвячений тому, як вирішити цю проблему, вибравши правильно газову колонку.

Що взяти до уваги?

Перед придбанням приладу подумайте:

  • Подача води здійснюється в ваше житло, цілодобово або за графіком? Залежно від відповіді на це питання, обміркуйте наступний пункт.
  • Який спосіб розпалювання буде оптимальний і безпечний.
  • Тип житла: багатоповерхівка або приватний будинок. Цей аспект допомагає визначити, яку димовідвідної систему вибрати: димохідну або турбінну.
  • Якої потужності і класу безпеки повинна бути газова колонка.

Перейдемо від теорії до практики

Газові колонки поділяються на дві категорії: турбовані та димохідні. Димохідні – встановлюються в приміщеннях, в яких, передбачені димовідвідні канали, через які продукти згоряння виводяться назовні.

Турбовані – не вимагають газовідведення, так як димоотводна труба проходить крізь стіну, в якій знаходиться ще одна труба з меншим діаметром, одна з яких оснащує повітрям камеру згоряння, по інший виводяться продукти горіння.

Тому для багатоповерхових будинків рекомендується димохідна колонка, для приватного сектора краще турбовані колонки.

Види розпалювання. Що потрібно знати?

Сучасний ринок пропонує колонки, що мають кілька видів розпалювання: з використанням п’єзоелемента, ручний розпал та електронна. До ручному увазі розпалювання відносять пристрої, у яких, займання газової форсунки походить від полум’я запаленого сірника, гніт якої знаходиться поруч з оглядовим вікном. На сьогоднішній день такі колонки вже не виробляються.

Велике визнання отримали колонки з п’єзорозпалом. У даних моделях за допомогою механічного впливу на п’єзоелемент утворюється іскра, яка і запалює пальник. Іскрою утворюваного елемента в колонці – кнопка, як на запальничці. Нарівні з ними поширені колонки, оснащені електронним підпалом, утворення іскри здійснюється джерелом живлення, яким найчастіше є звичайні батарейки.

Даний вид включення колонки відрізняється від попередніх тим, що пусковий пристрій обладнано датчиком тиску, що реагує на зміну тиску в водопроводі. Просто відкрийте кран на кухні або душі, і ваша колонка працює. При закритті кранів автоматика відключає подачу газу, колонка гасне. Єдиний мінус у цих моделей – потрібно періодично міняти батарейки приблизно раз на рік.

Підбір потужності

Однією з важливих характеристик, що цікавлять споживача – продуктивність колонки. Під продуктивністю мається на увазі кількість нагрітої води за одну хвилину часу. Для наочності припустимо, що в житловому приміщенні гарячою водою будуть користуватися в кухні і в душі. Швидкість проточної води до мийки становить близько 3-4 л / хв, а при прийнятті душа близько 5-6 л / хв, вважаючи, що температура води понад 40 ° С. Для даного водорозбору підходить колонка, здатна пропускати 10 л / хв нагрітої води. Що знаходиться всередині?

Головний елемент газової колонки – теплообмінник. Як правило, виготовлений з міді, досить важкий, становить значну частину всієї ваги колонки. Якщо є можливість, переконайтеся в тому, що труби водоводу надійно припаяні до «спідниці теплообмінника», так як недостатня якість пайки може стати причиною течі патрубків.

Латунний водяний блок. Важливою конструктивною особливістю вважається мембрана. По діаметру мембрани можна визначити швидкість роботи пристрою. Якщо діаметр мембрани 54 мм колонка розрахована на потужність 7-8 л / хв, а 73 мм і більше продуктивність приладу буде від 10 л / хв і більше. Дані характеристики допоможуть переконатися, що надані вам параметри потужності відповідають істині.

Наявність датчиків безпеки є гарантією, що придбана вами колонка прослужить довго і не завдасть вам біди. Це 3 основних датчика: датчик, який контролює тягу, датчик якості полум’я, датчик від перегріву. Для виведення необхідної інформації передбачений дисплей. Він повідомить вам, яка температура води, заряду батареї і т.д.

На завершення нашого огляду не зайве буде нагадати – перевіряйте, чи готовий продавець надати гарантію на товар. Якщо виробник або продавець пропонує гарантій термін більше одного року, це серйозний аргумент на користь того, що газова колонка прослужить довго.