Як правильно підібрати люмінесцентні лампи для рослин

12-16-2018

Люмінесцентні лампи для рослин необхідні. Якість створеного штучного освітлення в теплиці, результативність підсвічування, повністю залежить від факторів: тривалість світлових діб. Обрана колірна температура, спектр. Інтенсивність впливу. Для рослин в длиннодневной групі, період оптимального світлового дня становить не менше 12-14 годин, використання штучного освітлення – сувора потреба, без якої неможливо забезпечити стадії цвітіння, подальшого плодоношення. Хочемо порекомендувати вибрати филаментные лампы

Не варто забезпечувати надмірну тривалість світлового дня, вона повинна бути оптимальною для даної культури, виду. Інакше, у рослини збиваються біоритми. Штучний світ і його значення для рослин Вирощування зелені з допомогою лампи Щоб рослина давало стабільне зростання і могло приносити плоди навіть в умовах холодів, потрібно створити належне освітлення. Коли не вистачає освітлення або воно тривалий час відсутня повністю, прийнято використовувати електричну підсвічування рослин (не має значення, буде це ” помідор, будь-який інший овоч, салат, бобові культури).

Якість штучного світла відбивається на показниках: Швидкість росту рослин. Висота стебел (у окремих видів, від цього залежить врожайність). Облистяність пагонів, що вказує на здоровий розвиток культур. Інтенсивність і стабільність забарвлення, як квітів, так і листя.

Показник врожайності, чим кращими є умови в теплиці, тим він вищий. Де застосовуються Як визначити, в якій області може підійти конкретна лампа, чому варто вибрати саме цю модель? Освітлювальні елементи Lamps призначені виключно для конкретних найменувань квітів, рослин: Коли необхідно, щоб з насіння почали формуватися паростки, оптимально підійде лампа червоного спектру.

Якщо розсада вже сформувалася і стоїть завдання забезпечити її інтенсивне зростання, актуальним стане синій спектр. Використовуються для виконання поставлених завдань по освітленню рослин, вони характеризуються відповідним спектром температури. Ключовим напрямком використання елементів є організація освітлення материнських рослин. При необхідності забезпечення зростання молодих саджанців і вкорінення висаджених живців використовується додаткове освітлення. Люмінесцентні світильники прийнято використовувати в теплицях, оранжереях, для оформлення декорацій, створення і підтримки приватних колекцій екзотичних рослин.

Особливості

Відносяться елементи до класу ртутних джерел освітлення. Являють собою трубку зі скла, заповнену парами ртуті і аргону. Розряд світильників випускає в процесі роботи ультрафіолетове випромінювання (створюється компонентом фосфором). Розташовані на торцях трубки електроди, змушують лампу світитися. Класифікуються елементи як лінійні, енергозберігаючі, компактні, кожен клас відрізняється специфікою використання. Технічні характеристики Вибрати освітлювальний елемент можна по ряду характеристик, серед яких виділяються: Освітлення кімнатних рослин з допомогу лампи Fluora Потужність, для кожної серії і моделі ламп вона відрізняється.

Fluora мають потужність в межах 15-58 W, що впливає на кінцеву вартість і від цього показника залежить кількість елементів у світильнику, загальна освітленість приміщення, в якому вирощуються рослини. Цоколь-згідно з прийнятим стандартом, практично всі моделі, розраховані на підсвічування акваріумів, якісного освітлення рослин передбачають наявність цоколя G13. Компактні найменування мають цоколь E27, E40. Показник терміну служби, для середніх по ціновій категорії освітлювальних елементів він складає в межах 20000 годин. Подібне значення зробить лампи придатними для цілодобового освітлення і підігріву рослин. Значення світлового потоку, у ламп розглянутих серій виробника, воно варіюється в межах 350-2250 люм. Крім зазначених вище характеристик, виробники (той же Philips) виділяють клас енергоефективності, що відповідають розрахунковим значенням вартості світла (для ламп класу B, значення вартості встановлюється в межах 22 копійок).

Ціна елемента освітлення залежить від всіх зазначених вище показників. Думка експерта Олексій Бартош фахівець з ремонту, обслуговування електрообладнання та промислової електроніки. Задати питання експерту Важливо! Якщо стоїть завдання забезпечити автоматичне включення або виключення освітлення, варто вибрати люмінесцентні лампи з таймером. Переваги і недоліки Серед переваг люмінесцентних ламп можна виділити: Зручність розташування під стелажем в один ряд, чому сприяє оригінальна форма конструкції у вигляді довгої трубки. У порівнянні з іншими освітлювальними елементами, саме люмінесцентні лампи дають значно більше освітленості. Наприклад, лампа потужністю 54 Вт забезпечить близько 5000 Лк світла. Відрізняються компактністю, формою, порівняно невеликими розмірами; Комфорт від експлуатації полягає в тому, що багато виробників передбачають використання універсального цоколя вкручивающегося типу, додатково, елементи забезпечені вбудованим механізмом пуску.

Можна вибрати лампи в широкому діапазоні показника температурного освітлення (в межах 2700-7800 Кельвінів), розкид має і значення інтенсивності світла, що вимірюється в люменах. З недоліків відзначається необхідність виконання скрупульозного розрахунку кількості ламп, точності установки. до змісту ↑ Як розрахувати кількість люмінесцентних ламп Для розрахунку кількості використовуваних ламп, необхідно аналізувати статистичні дані. Лампи потужністю 15-20 Вт відрізняються порівняно невисоким показником світлового потоку. Створювати потужну освітленість вони не зможуть. Кращим варіантом для освітлення великої теплиці стануть лампи, що мають потужність в межах 30-80 Вт. Якщо вибрати відстань між лампами рівне 15 міліметрів, ламп потужністю 30 Вт потрібно для освітлення площі в межах 20 одиниць. Освітлювальні елементи, потужністю 40-80 Вт можуть бути обрані з розрахунку 4 штуки при установці на тому ж відстані.