Як економлять в Росії?

468

У різних країнах є свої власні способи економії, однак факт залишається фактом – економлять по всьому світу. У Росії є власні способи економії грошей, які можуть здатися іноземцям дивними, однак у нас давно прийняті і підтвердили свою ефективність в специфічних умовах.

Зміст

 • Використовуйте повторно, використовуйте довго
 • Як в Росії можна економити на їжі
 • Економія на одязі
 • Економія на комунальних послугах

Використовуйте повторно, використовуйте довго

Перший метод економії, який може приємно зберегти ваші гроші, це максимально тривале використання придбаних товарів. Іноземці дуже дивуються, коли дізнаються, що в Росії, наприклад, чай заварюють два-три рази або пакети для покупок не викидають, а зберігають і використовують повторно. Економити звичайно не дуже приємно, проте це дозволяє заощаджувати і ефективно відкладати гроші.

Візьміть за правило викидати річ лише тоді, коли вона повністю непридатна до використання. Наприклад, коли у вас сіли батарейки на фотоапараті, в годинах або іншому пристрої, просто витягніть їх і потрясіть. Після цього вони можуть ще попрацювати деякий час. Зубну щітку не обов’язково міняти рівно через півтора місяця, як написано на упаковці, якщо ви відчуваєте, що щітка ще цілком може використовуватися, то сміливо продовжуйте це робити, однак обшпарте щітку окропом, адже на ній за час використання збирається багато мікробів.

Економити можна і на тривалому використанні техніки. Замість того, щоб бігти в магазин за черговим модним смартфоном, задумайтеся, чи обов’язково це робити? Звичайно, в голлівудських фільмах вам не покажуть, як герой розмовляє по старому телефоном або використовує в будинку застарілу модель телевізора. У житті ж усе по-іншому, в Росії доводиться економити на багато чому і насправді так роблять скрізь розумні люди – не купують техніку тільки тому, що це остання модель. Якщо вам потрібен телефон виключно для розмов, то відкиньте амбіції і забудьте про покупку модного смартфона. А якщо вас цілком влаштовує ваш старенький телевізор, адже ви все одно не так часто його дивіться і якість зображення непогане, то залиште його. Звичайно приємно, коли ви можете дозволити собі хороший смартфон останньої моделі, однак також приємно, коли у вас на рахунку залишається більше грошей завдяки економії, тому робіть покупки розумно.

Прочитайте цю статтю і дізнатися ще більше про економію
Пристрої, що допомагають економити

Як в Росії можна економити на їжі

Якщо ви запитаєте у Росії рядового покупця про те, де він найчастіше економить, то відповідь буде очевидною – у супермаркеті. Продукти харчування ми купуємо найчастіше, опиняючись в магазині кожен день. Звичайно приємно, коли ви можете ні в чому собі не відмовляти і купувати будь-які продукти харчування, однак це не економно. Тому привчіть себе до думки, що економити – теж приємно, якщо економія не заходить занадто далеко.

Не варто обмежувати себе у базових продуктах харчування, однак відмовитися від занадто дорогої імпортної їжі цілком можна. Не варто також переплачувати за бренд – в Росії є безліч власних виробників, які не такі відомі, як Кока-Кола, але пропонують продукцію цілком гідної якості. Тому якщо ви плануєте економити, купуйте дешеві аналоги дорогих брендових товарів.

Друга особливість, яка дозволяє ефективно економити в Росії на продуктах, це всілякі знижки та акції. Якщо в супермаркеті товар продається сьогодні по знижці – то цілком розумно буде взяти його наперед та побільше. Іноземців дивує такий підхід, однак в Росії придбання мішка цукру – звичайна практика. Якщо ви виявили, що сьогодні в магазині можна по великій знижці купити потрібний продукт, то сміливо вирішуйте на придбання. Навіть якщо це быстропортящийся товар, наприклад м’ясо, його можна купити і помістити в морозилку. М’ясо або риба в морозильній камері зберігаються не менше півроку і не втрачають при цьому своїх смакових і корисних властивостей. Звичайно, приємно і зручно купити їжу і відразу її приготувати, однак якщо ви хочете ефективно економити в Росії, то доведеться потрудитися.

Ну і остання порада, яка дозволяє економити на продуктах в Росії, це відвідування магазину ситим. Справа в тому, що якщо ви підете в супермаркет голодними, то обов’язково купите щось зайве або просто більше, ніж вам потрібно. ЗЕкшн снювати покупки приємно, але робити їх розумними і ефективними – ще краще.

Читайте ще 5 статей по темі:

 • Пристрої, що допомагають економити – ТОП 5
 • Як заощаджувати та накопичувати гроші при маленькій зарплаті…
 • Який ринок вибирають великі інвестори в будівництво?
 • Куди можна інвестувати гроші в Росії?
 • Як заробити на машину. Способи заробити на автомобіль

Економія на одязі

В умовах нашої країни доводиться економити буквально на всьому, однак що поробиш – економія це частина нашого життя. Безсумнівно, левова частка бюджету країни йде на одяг і взуття. Ваш зовнішній вигляд вимагає інвестицій, тому якщо ви хочете виглядати сучасно і привабливо, то доведеться регулярно оновлювати свій гардероб. Та й носити нові речі – просто приємно. Однак на чому можна заощадити при покупці одягу? В першу чергу це розпродажі.

Під час розпродажів магазини реалізують товари минулих колекцій із значними знижками. Це абсолютно нові речі, які просто залежалися на прилавках. Деякі з них можуть бути товаром, який ще кілька місяців тому продавався в категорії нової колекції, інші речі представляють одяг більш старих сезонів. Як би те ні було, а знижками потрібно користуватися, адже іноді вони досягають 50% і більше. Бувають також розпродажі, у ході яких кожна друга річ йде зі знижкою або в подарунок. Головне – не пропустити сезон розпродажів і бути готовими зробити необхідні покупки.

Заощадити на одязі дитини теж можна. І якщо на заході мало хто поспішає зберегти свої гроші таким чином, у Росії здавна дітей одягають за рахунок друзів і родичів. Дитина знайомих зріс з нового комбінезона і він дістається вашій дитині. Це цілком логічно і не варто відкидати подібні пропозиції про взаємодопомогу. Також хороший варіант – покупка одягу в інтернеті, в деяких випадках нової, в інших – не новою. Справа в тому, що діти дуже швидко ростуть і все одно довго не носять куплений одяг, тому в більшості випадків її стан виявляється відмінним. Економія на дитячих речах допомагає зберегти гроші, адже витрачати їх на нові речі, з яких дитина виросте буквально за пару місяців, дуже марнотратно.

Прочитайте цю статтю і дізнайтеся як заощаджувати та накопичувати гроші
Як заощаджувати та накопичувати гроші при маленькій зарплаті в сім’ї

Економія на комунальних послугах

Напевно ніде в світі так не економлять на комунальних послугах, як у Росії, і не тільки тому, що за послуги ЖКГ доводиться дорого, а тому що зберегти зайві гроші в гаманці – приємно. І перше, на чому можна ефективно економити, це електрика. Встановіть в будинку енергозберігаючі лампи – вони витрачають менше електрики, при цьому служать набагато довше.

Друге, на чому економлять комунальні платежі, це вода. Замість того щоб платити за високим тарифом за підігрів води, краще встановіть газовий котел і платите за використаний газ. Платежі за воду знизяться, а за газ платити виявиться менше.

Третя порада – економія на опаленні. Ви можете переключитися на власне опалення і топити будинок газом, завдяки котла, що дозволить не тільки знизити рахунки за опалення, але і регулювати рівень опалення в будинку, що безсумнівно приємно і зручно.

Як бачите, росіяни економлять на всьому, і це дозволяє вигідно відкладати гроші і робити кожну витрату розумною і ефективною. Навряд чи десь ще у світі вміють так економити, як у нас, тому візьміть за правило економити завжди, коли це тільки можливо, тоді ви будете витрачати менше, а відкладати більше. Економити можна на продукти, одяг, комунальні послуги і щоденних витратах. Найбільше можна заощадити грошей на продуктах, тому робіть покупки в супермаркеті обережно і ретельно продумувати заздалегідь кожну витрату.

(1голос(ів), середній: 4,00 з 5)
Завантаження…

Обов’язково прочитайте статтю про те, як можна економити, якщо мінімальний бюжет
 • Постарайтеся використовувати речі до тих пір, поки вони Екшн сно не стануть придатними
 • Намагайтеся економити на ЖКГ (енергозберігаючі лампи, можна поставити бойлер тощо)
 • Вивчіть статтю, в якій розповідається про пристрої, які допомагають економити