Відеокарти для майнінг на 2017-2018 рік: рейтинг, характеристики і ціни

140

Здрастуйте! у цій статті ми розповімо про відеокарти для майнінг.

сьогодні ви дізнаєтеся:

 1. чому майже всі використовують відеокарти для майнінг.
 2. які характеристики впливають на окупність карти.
 3. топ-5 кращих відеокарт для майнінг.
 4. де купити відеокарти дешевше, ніж в магазинах.

Чому для майнінг використовують саме відеокарти

Перш ніж говорити про те, які відеокарти підійдуть для майнінг, потрібно зрозуміти, чому майнінг на відкритих став популярним, на чому майнили раніше, і чи є якась альтернатива цьому.

Почнемо з історії. У 2010 році, коли біткоіни тільки-тільки став популярним, а альтернатив у вигляді інших криптовалюта не було, невелика група людей вступила в проект і почала використовувати свої комп’ютери для того, щоб добувати перші битки.

Сама система була влаштована таким чином, щоб блоки транзакцій (основа видобутку біткоіни) складалися 1 раз в 10 хвилин. Незалежно від потужностей, які ведуть роботу по майнінг, сумарний час буде завжди одне і те ж – приблизно 10 хвилин.

Отже, поки мало хто використовував свої комп’ютери, потужності вистачало з лишком. З обладнання спочатку використовувалися процесори. Потім підключилися жорсткі диски. Після цього-відеокарти.

Зі збільшенням вартості одного біткоіни все більше людей вливалося в систему, потужності підвищувалися, і в один момент з навантаженням справлялися лише чіпи на відкритих, видаючи потужність приблизно в 20 разів вище, ніж ті ж процесори.

А в 2015 році, коли складність збільшилася майже в 10 000 разів, з майнінг битків почали справлятися тільки найновіші відеокарти. до кінця року і вони перестали приносити відчутний результат, поступившись місцем спеціальному обладнанню – процесорам asic. Ці процесори були розроблені тільки для того, щоб добувати біткоіни.

До цього, в 2014 році відбулося одне значуща подія для криптовалюта – був запущений ефір і система розумних контрактів. І ось тут на перше місце вийшли ті самі відеокарти.

Добувати ефір ще непросто через особливого алгоритму. Отже, і зробити обладнання, яке було б придатне тільки для його видобутку, теж не можна. Тому більшість майнер світу, які не мають грошей на asic (один коштує близько 3-4 тисяч доларів) перейшли на ферми з відеокарт.

Зараз в росії популярний саме майнінг на відкритих.

і тому є кілька причин:

 1. дешева електрика.
 2. високий курс долара.
 3. відсутність альтернатив в отриманні доходу.

Так як альтернативні шляхи отримання доходу в росії недостатньо розвинені через те, що багато людей просто не знають, куди треба вкладати гроші, майнінг став золотою жилою. А дешева електрика (в порівнянні з європою) тільки підігріває популярність.

Які характеристики впливають на ефективність в майнінг

Хороша відеокарта завжди цінувалася тільки в двох напрямках: роботі з графікою і іграх. І якщо в якісних редакторах можна вільно працювати з середніми девайсами, то в іграх щороку відбувається збільшення вимог. Тому топовим компаніям періодично доводиться випускати нове залізо, яке задовольнило б вимоги геймерів.

В майнінг ж справи йдуть трохи інакше. Все залежить не від вимог розробників, а лише від популярності криптовалюта, кількості учасників системи і сумарної потужності всієї мережі. Тобто чим більше людей добувають криптовалюта, тим більше потрібно потужності для її видобутку.

Для того щоб відтворювати графіку в іграх, потрібні одні характеристики, показники яких незмінно збільшуються з кожною новою моделлю. Але в майнінг трохи по-іншому.

тут в першу чергу грає роль:

 1. обсяг пам’яті.
 2. частота gpu.
 3. частота відеокарти.

На відміну від ігор, тип пам’яті тут нічого не вирішує. Тому, коли будете вибирати модель для майнінг, дивіться тільки на ці характеристики. скільки відеокарт в фермі-теж значення не має. Чи буде їх 4 або 6-на термін окупності, а відповідно, і на прибуток у відсотках це ніяк не вплине.

Рейтинг відеокарт для майнінг в таблиці

Тепер ознайомтеся з топ-8 відеокартами для майнінг на 2017-2018 рік. Нижче представлена таблиця продуктивності відеокарт, а також їх ціни на жовтень 2017-го.

Як ви можете бачити, найвигіднішими відеокартами з цього списку є nvidia geforce gtx 1060 і radeon rx 470. Правда, є одне “але”. Радеон є однією з найкращих відеокарт для майнінг, але зараз він дуже сильно переоцінений.

Вартість в російських магазинах позамежна-22-23 тисячі рублів, що просто неприйнятно, навіть незважаючи на те, що відмінна оптимізація робить з цієї карти ідеальний варіант для майнінг. Дані, наведені в таблиці, актуальні для найприбутковішого з відомих алгоритмів-equihash.

Купувати лінійку geforce вище 1070 просто нерозумно. За 60-70 тисяч рублів ми отримуємо 1080, яка лише трохи краще її аналога – 1070. І якщо в іграх ще щось буде відчуватися, то для майнінг це абсолютно не вдалий варіант.

Саме через те, що відеокарти зараз більше оптимізовані саме під ігрову індустрію, а не під майнінг, спеціалізованих моделей на ринку не знайти. Це невелике упущення в майбутньому планує виправити компанія nvidia. А поки триває протистояння “червоних” і» зелених”, де amd виграють. але так як їх на прилавках майже не залишилося, доводиться працювати з другими.

Як зібрати майнінг ферму з відеокарт

Зібрати ферму з відеокарт нескладно. Але людині, яка далека від комп’ютерів, це зробити проблематично. Просто тому, що більшість навіть не знає, як влаштований їх пк, не кажучи вже про щось більш складне. Тому навчальне відео буде як не можна до речі. з цього відео ви можете дізнатися, яка окупність у ферми, як її зібрати і як запустити.

Як і скрізь, є пара «але»:

 • розгін відеокарти дуже сильно впливає на температуру вашої установки. Тому краще запастися охолодженням.
 • установка прошивки біоса – досить складна штука, тому краще зробити пару бекапів системи.

Загалом-то, це все складності, з якими ви можете зіткнутися. Пам’ятайте, що настройка кожної відеокарти і подальше спостереження за їх станом теж входить в обов’язки майнера.

Як зробити свою ферму вдома, ми розібралися. Тепер про те, які криптовалюта варто майні.

Які криптовалюти видобувати

Питання не тривіальне, але досить однозначне. Для тих, хто хоче мати стабільний дохід, добувати ефір – єдиний реальний варіант. Він стабільний, алгоритми зміняться в бік ускладнення тільки через півроку, а дохід вище, ніж у інших варіантів.

Біткоіни добувати в пулах безглуздо, адже програми для майнінг заберуть собі відсоток доходу, а ферми зроблені для того, щоб працювати самому. Краще йти перевіреним і стабільним методом, щоб не ризикувати.

Але якщо ви хочете трохи ризикнути, то ваш варіант – альткоіни, що набирають перспективи. Альти-ризикове вкладення. Їх можна порівняти з акціями невідомих компаній. Майже ніхто не знає, що злетить, а який папір чекає нищівне падіння. Так і тут. Що виявиться затребуваним, а що пропаде, не знає ніхто, крім самого ринку. А він не звик ділитися своїми секретами.

Але поки біткоіни зростає, а світові центробанки продовжують підігрівати інтерес до криптовалюта, є сенс задуматися про альткоіни. Тільки не як об’єкт майнінг – для отримання стабільного доходу це великий ризик – а як засіб інвестицій. Вкласти 100-300 доларів в перспективні криптовалюта зараз-одна з найбільш вигідних інвестицій для рядових користувачів.

Майніть ефір на відкритих і вкладайте гроші в альткоіни. В іншому порядку теж можна, але це не принесе відчутного доходу.

Чи можна купити відеокарти дешевше

Тепер до питання про те, чи можна купити відеокарти дешевше, ніж в топових магазинах комп’ютерних комплектуючих. З одного боку, там купувати простіше: немає ніяких проблем на зразок доставки, очікування, митниці і роботи з поштою. Але з іншого-ціни настільки сильно кусаються, що спокійно сприймати їх вже не виходить.

1 яскравий приклад-застаріла для майнінг модель nvidia geforce 1050 ti. Для видобутку ефіру її потужності не вистачить, для альтів є та ж 1060, яка за характеристиками набагато перевершує, і, як наслідок, окупається набагато швидше. Але в магазинах її ціна – 12-15 тисяч рублів,Тоді як на тому ж amazon – 150$, що еквівалентно 9 тисячам. І це якщо врахувати, що в кінці серпня ціна на них була 120-130$.

Як ви бачите, націнки в російських магазинах просто величезні. Так, звичайно, західні магазини поступово підтягуються до тих же цін, але все одно, якщо збирати ферму з 4-6 відеокарт, купивши їх за кордоном, можна витратити на 15-20% менше, ніж в росії. І це з урахуванням посередників, які теж беруть близько 20-50$ за доставку.

Тому, якщо ви готові почекати 10-20 днів, то краще закуповуватися на заході. Ebay і amazon вам в цьому допоможуть. Правда, доставки безпосередньо в росію там немає, тому доведеться працювати через посередників.

Не варто забувати і про митні тарифи. Якщо на одну людину йде посилка вартістю понад 1000$, то за неї сплачується 30% мита. Якщо нижче-митом не обкладається. Тому краще оформіть кілька посилок на різних людей (близьких або друзів), щоб не платити більше.

Але якщо ви хочете почати прямо зараз-купуйте відеокарти в магазинах. Чим швидше почнете, тим швидше відіб’єте суму вкладених грошей. Так що вам вирішувати, чим скорочувати окупність-терміном роботи або витратами на складання ферми.

Чи чекати зменшення ціни на обладнання для майнінг

Ще одне цікаве питання: а чи варто чекати падіння цін на відеокарти і комп’ютерні комплектуючі. Відомо наступне: те, що в росії набирає шалену популярність і стає загальнодоступним, потім дешевшає. Так було з технікою перед новим роком 2016-го, так буде і з відеокартами. Але є й інша сторона-хоч багато хто і знає про майнінг, але не все ще наважуються мати з ним справу через невизначену позицію уряду.

Центробанк разом з мінфіном зробили вкидання в середині цього року про те, що проект з легалізації криптовалюти готується в 2018 році. Але більше про це ніхто нічого не говорив. Тому, якщо це не слух, то в 2018-му багато хто з тих, хто сумнівається теж потягнуться і врівноважать тих, кому це набридне.

Яскравий приклад-комп’ютерна техніка в 2016-му.коли долар підлетів до небес, всі продавці підвищили ціни, а коли він впав до 60, постачальники і не думали піти на зворотну. У підсумку ми зараз маємо ціни на курс 1/80, хоча за фактом винні – 1/60. Тому думати про те, що продавці відмовляться від прибутку, було б нерозумно.

Але є і один непоганий факт. Незважаючи на те що багато хто заявляє, ніби зараз стартувати в майнінг безглуздо, це не зовсім так. Так, перед новим роком буде зростання цін і продажів, від цього нікуди не дінешся. Але лютий обіцяє бути прибутковим і продажним, тому що багато хто за рік відмовляться від майнінг, не домігшись казкових багатств.

Тому ринок б / у комп’ютерних комплектуючих не те щоб чекає крах, але ціни однозначно підуть вниз. У зв’язку з цим має сенс трохи почекати, подивитися, що буде з криптовалюта, зробити висновок щодо рентабельності такого бізнесу і купити б/в обладнання.

Висновок

Майнінг на відкритих-досить прибутковий вид бізнесу, який може показати величезну прибутковість: близько 100% річних. При цьому витрати на нього навіть менше, ніж в малому бізнесі – близько 110-160 тисяч рублів за одну ферму.

З іншого боку, зараз ми спостерігаємо “перегрітий” ринок криптовалюта, геть “перегрітий” ринок комп’ютерних комплектуючих в росії, а закупівлі обладнання для майнінг несуть з собою пристойний ризик. Але якщо ви не боїтеся ризикувати, розумієте ринок криптовалюта і стежте за тенденціями – вам цей бізнес навіть зараз принесе колосальний дохід на найближчий рік.

Для тих, хто сумнівається – дочекайтеся березня-квітня 2018-го. Коли ажіотаж злегка стихне, стане зрозуміла позиція уряду щодо крипти в цілому, і тоді вирішуйте для себе – чи вигідно буде вкладати в це гроші.