Що таке перевезення небезпечних вантажів

7-16-2020

 

Існує категорія вантажів, які заборонені до перевезення будь-яким видом транспорту, або перевезення вимагає оформлення особливої документації та спеціальної упаковки. Така категорія вантажів називається https://itl-ltd.com/uslugi/opasnye-gruzy/. Це предмети або речовини, які здатні представляти серйозну загрозу для здоров’я, безпеки, майна, навколишнього середовища, і які зазначені в переліку небезпечних вантажів, Правил перевезення небезпечних вантажів.   

Існує класифікація небезпечних вантажів. В залежності від ступеня небезпеки пред’являються різні вимоги до пакування небезпечних вантажів.

Небезпечні вантажі можуть перевозитися тільки при виконанні всіх вимог і рекомендацій, викладених в нормативних документах.

Предмети або речовини повинні бути правильно ідентифіковані клієнтом-відправником, а також упаковані, маркіровані, правильно нанесені знаки небезпеки і підготовлена необхідна для небезпечних вантажів документація, а також виконані інші вимоги, передбачені Правилами перевезення небезпечних вантажів. При виявленні незаявлених небезпечних вантажів в аеропорту з агента-відправника (при оплаті відправником) або агента-клиентодержателя (при оплаті одержувачем і третьою стороною) стягується штраф. 

Класифікація небезпечних вантажів і приклади небезпечного вантажу.

1 клас. Вибухові речовини

Категорія 1.1. Речовини та вироби, які характеризуються небезпекою вибуху масою. Приклад: тротил, ТЕН, нітрогліцерин, амонал, гранитол.

Категорія 1.2. Речовини та вироби, які характеризуються небезпекою розкидання, але не створюють небезпеки вибуху масою. Приклад: ручні гранати, ракети, снаряди, боєприпаси, шнур детонуючий, детонатори, капсулі-детонатори, авіаційні бомби, торпеди, міни.

Категорія 1.3. Речовини та вироби, які характеризуються небезпекою загоряння, а також незначною небезпекою вибуху, або незначною небезпекою розкидання, або тим і іншим, але не характеризуються небезпекою вибуху масою.Приклад: порох, порохові прискорювачі, твердопаливні ракети, феєрверки, піротехнічні склади, шнур вогнепровідний.

Категорія 1.4. Речовини та вироби, які не становлять значної небезпеки. Приклад: стрілецькі набої, набої промислові, будівельні патрони, пиропатроны, капсулі.

Категорія 1.5. Речовини дуже низької чутливості, які характеризуються небезпекою вибуху масою.

Категорія 1.6. Вироби надзвичайно низької чутливості, які не характеризуються небезпекою вибуху масою.