що таке кредит

6-28-2020

 

Під кредитом варто розуміти суму грошей, яку банк або інша фінансово-кредитна організація видали у тимчасове користування позичальнику на різні цілі. Видані банком гроші вважаються основною сумою. За їх користування доведеться платити відсотки. У багатьох випадках потрібно ще й платити комісії за деякі операції, наприклад, за зняття кредитних коштів. Основна сума кредиту разом з нарахованими відсотками та комісіями обов’язково має бути повернена протягом терміну кредитного договору. Причому чим довше повертаєш кредит, тим більшу суму відсотків у результаті сплатиш. Хочемо порекомендувати вигідно    сплатити кредит у відділенні Нова Пошта 

В результаті загальна сума, яку необхідно повернути банку буде більше, ніж та, яку брали. Саме тому спочатку потрібно добре подумати, а чи справді потрібен кредит. Може, є інші способи досягти мети.

Як правило, кредитом можна скористатися в наступних ситуаціях:

1) якщо накопичених коштів для повної оплати бажаного товару немає, але твої регулярні доходи достатньо стабільні і високі, щоб вносити щомісячні платежі за кредитами;

2) якщо ясно, що сплата сум платежів за кредитом і відсотків за нього не завдасть істотної шкоди фінансовому благополуччю;

3) якщо необхідно досягти своєї мети терміново.

Від кредиту краще відмовитися в наступних випадках:

1) якщо сума щомісячних платежів за кредитом та інших щомісячних витрат перевищує ваші щомісячні доходи;

2) якщо суми коштів, що залишається після платежів по кредиту, недостатньо для задоволення основних потреб.

При отриманні кредиту рекомендується створювати «фінансову подушку» не менше суми тримісячного доходу на випадок непередбачених ситуацій (форс-мажори, хвороба тощо), або мати інші активи для реалізації при необхідності.

Як нараховуються відсотки за кредитом?

Відсотки нараховуються на залишок кредиту, а не на всю основну суму, яку позичальник взяв спочатку. Адже сума кредиту повертається позичальником по частинах і постійно зменшується, тобто зменшується сума, яка знаходиться в розпорядженні позичальника. Отже, позичальник не повинен платити відсотки за повернуту та невикористану частину кредиту. Є кілька методів нарахування відсотків та виплати платежів. Найпоширеніші з них – ануїтет та метод диференційованих платежів.

При регулярних виплат виплати основної суми і відсотків розподіляються за спеціальною формулою таким чином, що сума щомісячного платежу завжди однакова. Тому платежі завжди будуть здійснюватися рівними частками. Наприклад, кожен місяць позичальник буде платити по 5 тис. сомів. Це зручно для позичальників з точки зору рівномірного навантаження на сімейний бюджет, так як їм легше сплачувати фіксовану суму, ніж кожен раз перераховувати гроші, що спрямовуються на погашення кредиту.

У разі використання методу диференційованих платежів сума щомісячного платежу потроху буде зменшуватися, так як відсотки теж кожен раз будуть зменшуватися, в той час як основна сума погашається рівними частками.

При однакових умовах кредиту (сума кредиту, процентна ставка, термін кредиту) у результаті буде сплачена одна і та ж сума основного боргу, але сума сплачених відсотків при ануїтетному способі погашення кредиту буде трохи більше.

Якщо не погашати кредит?

Якщо позичальник перестає погашати кредит, то нарахування відсотків не зупиняється, аж до повного погашення кредиту, якщо, звичайно, інше не передбачено кредитним договором.