Макс Поляків із Запоріжжя

7-5-2019

Макс Поляков из Запорожья
Аерокосмічна компанія Firefly Aerospace з офісами в Україні та США займається розробкою легких ракет – носіїв. Цензор дізнавався у засновника компанії Максима Полякова, як фінансується розробка ракет і чому в Україні їх будівництво не вигідно. Максим Поляков – бізнесмен, родом із Запоріжжя. Компанія створювала програмне забезпечення для клієнтів із США і Європи. Тоді в ній працювало працювало 300 чоловік. І це була одна з найбільших аутсорсингових компаній країни.
Також хочемо вам порекомендувати https://zik.ua/ru/news/2019/06/11/kak_maks_polyakov_yz_zaporozhya_y_noosphere_ventures_rabotayut_s_nasa_y_big_1590729
Після успішного запуску аутсорсингового IT бізнесу в Україні Поляків заснував проекти HitDynamics і Maxymiser. А Maxymiser продали американській корпорації і другого за величиною доходів виробника програмного забезпечення в світі – Oraclе.За допомогою супутникових знімків створювалася аналітика сівозміни та  в трьох пілотних областях. Зараз йде робота по збору даних зі всієї України. Освоєння космосу приваблювало Макса з юних років, його батьки працювали в космічній сфері. Проживаючи понад 7 років у США і спостерігаючи за розвитком приватного космосу, Макса захопили ідеї , – говорить Поляков. Зараз у його компанії безліч кейсів застосування супутникових знімків. Робляться продукти для урядів Кенії та Нігерії. Ці проекти допомагають зрозуміти, де краще будувати сільськогосподарський бізнес, оцінюють стан доріг для покращення логістики і прораховують збитки від посухи. За словами Полякова, щоб дати поштовх розвитку аерокосмічної галузі в Україні, потрібно відкрити доступ приватному космосу, дозволити будувати хоча б маленькі суборбітальні ракети, навчати фахівців.
Тому він лобіює відкриття можливостей для приватного космосу, заснував конкурс інженерних стартапів Vernadsky Challenge та інжинірингові школи Noosphere на базі семи українських університетів. Також бізнесмен узяв в оренду на 15 років планетарій в Дніпрі, щоб модернізувати його і зацікавити дітей космосом. Крім того, він планує запустити технічний ВУЗ, можливо, на основі державно – приватного партнерства.