Кредит

6-19-2019

Кредит – це позика, передача кредитором кредитоотримувачу певної кількості грошей (або іншого активу), з умовою повернення всієї суми в майбутньому і за плату. Хочемо порекомендувати взят кредит на сайті https://kredit-bez-otkaza.com.ua

Видача кредиту передбачає повернення всієї позики кредитору в заздалегідь обумовлені терміни;
За користування кредитом стягується плата, розмір якої також попередньо узгоджується.
У більшості випадків під кредитами розуміються позики видані банками і кредитними організаціями, які отримали спеціальні дозволи. Саме такі позики регламентуються законодавством і пропонуються на кредитному ринку.

Реклама кредитних організацій часто обіцяє індивідуальний підхід до позичальника. Це вірно лише частково. Кредитні пропозиції прийнято стандартизувати і класифікувати за кількома ознаками.

За цілями кредитування:

Цільові кредити, видані для фінансування конкретних потреб одержувача;
Нецільові – тут одержувач вільний у своїх витратах.
За способом забезпечення повернення:

Заставні – мають обов’язковою умовою передачу кредитору в заставу цінного майна або прав на нього;
Беззаставні-в цьому випадку дотримання кредитного договору позичальником не забезпечується майном;
Кредити під поруку – це означає появу в кредитній угоді третіх осіб, які приймають на себе відповідальність за дотримання кредитоотримувачем платіжних зобов’язань;
Кредити без поручителів – в цьому випадку позичальник несе всі зобов’язання самостійно.
Застава, Порука та інші додаткові гарантії роблять позику більш надійною в очах кредитора. У цьому відношенні існує одна загальна закономірність:

Чим надійніше забезпечений кредит-тим нижче плата за нього.
Це означає, що процентні ставки за забезпеченими кредитами нижчі, ніж за незабезпеченими, видача забезпечених кредитів відбувається легше і швидше.

Крім вже перерахованих правил і обмежень, кредитування буває обумовлено додатковими зобов’язаннями для позичальника. Це може бути обов’язок займатися конкретним видом діяльності, спрямування позикових коштів на певні операції, інші обмеження.

Особливо значущим для кредитування умовою виявляється спосіб використання позикових коштів. Саме за цією ознакою класифікують кредити в першу чергу. Так виділяють:

Споживчі кредити – позики фізичним особам на повсякденні потреби, купівлю необхідних у побуті речей та ін.;
Кредити на бізнес – так часто називають запозичення для розвитку підприємницької діяльності;
Кредити на нерухомість-це кредитування будівництва або купівлі будівель і споруд. Найчастіше так кредитується придбання житла;
Автокредити-видача позики на покупку авто.
Кредити на освіту-отримані кошти спрямовуються закладам освіти як плата за навчання;
Кредити на лікування та оздоровлення – спосіб оплати послуг у названих сферах.
Це тільки основні, найбільш відомі сфери споживання кредитних ресурсів.

Кредитна пропозиція визначається потребами одержувачів, можливостями і передбачуваною вигодою кредитних організацій, і регулюється законодавством.

Сторонами кредитної угоди виступає кредитор (позикодавець) і кредитоодержувач (позичальник). Для законодавства обидві сторони знаходяться в рівному становищі. На практиці власник коштів визначає умови кредитування, а позичальник їх приймає або відмовляється.

Тема кредитування не вичерпується перерахованим вище. Безліч конкретних аспектів, таких як форма кредитної угоди, виконання зобов’язань і гарантії, державне втручання та ін. стає об’єктом окремого розгляду.