Як вибрати правильно кальян.

7-4-2019

Вибрати кальян не так просто, як здається. Магазин з кальянами зараз можна знайти практично в кожному районі, як мінімум це стосується великих міст. Коли бачиш різноманіття дизайну, розмірів і форм, то дійсно паморочиться голова. Ми вирішили з’ясувати, куди потрібно дивитися в першу чергу. Хочемо порекомендувати купити кальян на сайті по найкращій ціні

Колба
Це, мабуть, наймасивніша частина кальяну. У колбу ми заливаємо воду, яка зволожує і фільтрує дим, що йде з шахти. Так як колба скляна, то кидати її вкрай не рекомендується, тому при виборі обов’язково зверніть увагу на дно. Воно повинно бути досить товстим і важким, так шанси перекинути цю тендітну частину кальяну вже не такі великі.

Існують і металеві колби, але, незважаючи на їх практичність, краще брати скляні. Металеві надають диму не дуже приємний смак, та й рівень води вам буде розгледіти не так легко.

Шахта
Ця металева трубка охолоджує дим і очищає його від зайвих домішок. Найчастіше шахту роблять зі сталі, але зустрічаються і мідні екземпляри. Останні не іржавіють, та й прослужать вам довше, але вони надають диму досить специфічний смак. Висота шахти може бути від 50 до 100 см. Для кріплення шахти до колби найчастіше зустрічаються два види з’єднання. Або вона просто прикручується до неї, або вставляється і тримається завдяки герметичній прокладці. При покупці кальяну дуже важливо гарненько перевірити цей момент. Адже від щільності цього з’єднання буде залежати робота всієї системи. Варіант з закруткою досить надійний, а от з герметичними прокладками треба бути уважніше, буває, що вони можуть не збігатися за розміром з кріпленням шахти.

Чаша
Саме туди ми і кладемо тютюн. Зустрічаються чаші з кераміки, глиняні та металеві. Перші ми можемо знайти в класичному наборі, але бажано підібрати собі саме глиняну чашу, вона не вплине на смак тютюну, буде менше нагріватися, так і прослужить довше. При покупці чаші звертайте увагу на наявність тріщин і відколів. Також варто перевірити верхній шар. Він у чаші повинен бути рівним. Перевірити це просто, покладіть чашу верхньою стороною на рівну поверхню, і подивіться, як щільно і рівномірно вона прилягає до неї.

Шланг
Ще одна невід’ємна частина кальяну, завдяки якій ми якраз вдихаємо дим. Довжина шланга може бути від 40 до 80 см. вважається, що чим більше довжина, тим м’якше буде смак тютюну. Відразу варто звернути увагу на ущільнювач з того боку шланга, де він кріпиться до шахти. Перевірте, щоб нічого не відходило, і шланг міцно тримався в шахті.

Адекватною висотою для кальяну буде діапазон від 70 до 120 см. зовсім маленькі Кальяни, які часто продають в сувенірних магазинах, особливого задоволення вам не доставлять. Деякі купують височенні примірники за принципом ” більше – краще, але це теж далеко не найкращий підходи